Müşteri Hizmetleri 0(216) 998 98 88

Hizmet Şartları

Madde 1 : Taraflar

Satıcı: Lingusta Eğitim ve Bilgi Teknolojileri Tic. Ltd. Şti. (www.lingusta.com.tr)

Eposta : destek@lingusta.com.tr

Alıcı adı, Soyadı, Ünvanı : (Sipariş formunda belirtilen alıcıdır)

Adres, Telefon : (Sipariş formunda belirtilen adres ve telefondur)

Madde 2 : Sözleşmenin Konusu

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcı'nın Satıcı'ya ait www.lingusta.com.tr alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Madde 3- Sözleşme Konusu Ürün

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli www.lingusta.com.tr sitesinde belirtildiği gibidir.

Ödeme Şekli : Tüketicinin tercihine göre online kredikartı ile veya kapıda nakit veya kredikartı ile ödeme.

Teslimat Adresi : (Sipariş formunda belirtilen adrestir)

Teslim Edilecek Kişi : (Sipariş formunda belirtilen kişidir)

Fatura Adresi : (Sipariş formunda belirtilen adrestir)

Kargo Ücreti : Satıcı tarafından karşılanacaktır.

Madde 4- Genel Hükümler

4.1- Alıcı, Satıcı'ya ait www.lingusta.com.tr alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için Alıcı'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde Alıcı veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.

4.4- Satıcı, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile en kısa sürede Alıcı'ya teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Herhangi bir sebeple ürünün ücreti ödenmez veya iptal edilir ise, Satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Gönderilen ürün taşıma esnasında zarar görmüş ve tüketici bu zararı kargo paketini açtıktan sonra fark etmiş ise durumu Satıcı'ya bildirir ve Satıcı, tüketiciye derhal aynı üründen 1 adet daha ÜCRETSİZ göndererek durumu telafi eder. Bu ikinci gönderimde SATICI ürün için ücret talep edemez fakat kargo ücretini Alıcı öder.

4.7- Satıcı mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu Alıcı'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı'nın siparişi iptal etmesi halinde eğer ödemişse ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Alıcı'nın sipariş formunda belirtmiş olduğu adreste siparişten sonraki 3-4 gün içinde mutlaka birileri bulunmalıdır.

Madde 5- Cayma Hakkı

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, ses ve görüntü kayıtları içeren CD, DVD, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.

Madde 6- Garanti ve İade

www.lingusta.com.tr’den satın alınan, programın tüm derslerini içeren Lingusta İngilizce Programı için, ALICI'ya teslim edildiği tarihten itibaren 365 gün boyunca geçerli olacak İngilizce yeterlilik garantisi ile ALICI'nın dinleme ve konuşma bölümleri içeren TOEFL-IBT sınavından 30 üzerinden 15 puan ve IELTS sınavından 9 üzerinden 4 puanın altında bir puan alması durumunda sınav sonucunu SATICI'ya belgelediği takdirde SATICI tarafından alınan ödeme iade edilecektir.

Madde 7- Anlaşmazlıkların Halli

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Alıcı'nın veya Satıcı'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. www.lingusta.com.tr sitesinde bulunan sipariş sayfasından sipariş verilmesi durumunda Alıcı ve Satıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş ve bu sözleşme geçerliliğini kazanmış sayılır.